جایگزین لوپ انبساطی :

به منظور جذب انبساط های حرارتی  در خطوط پایپینگ، لوپ های انبساطی (Expansion Loop) گزینه ای متداول است که بسته به استاندارد مورد استفاده جابه جایی های مشخصی را جذب می کنند. با وجود متداول بودن این نوع اتصالات در طراحی خطوط پایپینگ، به دلیل نیاز به فضا وهزینه بیشتر و در برخی موارد محدودیت های طراحی، گزینه های دیگری جایگزین این لوپ های انبساطی می شود.

شیلنگ های فلزی فلکسیبل U شکل جایگزین مناسبی برای لوپ های فلکسیبل هستند. شیلنگ های  U-Type به منظور محافظت از خطوط پایپینگ و تجهیزات حساس در مقابل حرکات لرزه ای مورد استفاده قرار می گیرند. این شیلنگ های فلکسیبل انعطاف پذیری لازم را در سیستم لوله کشی ایجاد می کنند و به منظور جذب حرکات لرزه ای در سه محور مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر حفاظت در برابر لرزش، هزینه های اجرایی لوله کشی در مقایسه با اتصالات انبساطی متداول با توجه به نیاز به فضا و انکرهای  کمتر(Anchor) و کاهش میزان لوله کشی های تو در تو، کاهش می یابد. در مقایسه با اتصالات انبساطی و سیستم های لوله کشی متداول، شیلنگ های خرطومی  U-Type به صورت معنا داری  نیروی کمتری به ساپورت های خط  وارد می کند.

شیلنگ های فلکسیبل U-Type به منظور حفاظت از خطوط لوله در مقابل حرکات ناگهانی شدید ایجاد شده توسط زمین لرزه نیز کارایی دارد.  تلاش برای حفاظت از خطوط لوله در مقابل لرزش ها با استفاده از لوپ های بزرگ یا اتصالات انبساطی متداول باعث هدر رفتن مقدار زیادی متریال و نیروی انسانی می شود. به علاوه اینکه در مورد شیلنگ های خطومی U-Type ،  انعطاف پذیری به شدت افزایش می یابد. این در حالی است که در سیستم های متداول سنتی بخصوص زمانی که لوله کشی ها به صورت تو در تو اجرا می شوند انعطاف پذیری از دست رفته و طولانی بودن مسیر لوله کشی کارآیی سیستم را به حداقل می رساند.

شرکت انعطاف صانع با سال ها تجربه تولید انواع اکسپنشن جونت ها(Expansion joint) و شیلنگ های فلکسیبل(Metal Flexible Hose)، آماده ارائه خدمات در زمینه ساخت انواع شیلنگ های خرطومی U-Type در هر سایز و طولی می باشد. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر کاتالوگ شرکت را دانلود کنید.