انواع فولادهای زنگ نزن :

مهم ترین متریال سازنده اتصالات آکاردئونی، فولادهای ضدزنگ و سوپر آلیاژها هستند. فولادهای زتگ نزن ، فولادهای آلیاژی کروم دار بوده که به علت مقاومت به خوردگی مناسب آنها در محیطهای آبی، استفاده وسیعی دارند. کروم محدوده آستنیت را تنگ تر کرده در حالی که محدوده فریت را گسترش می دهد. هنگامی که مقدار کروم بیشتر از 11% باشد،این عنصر Passivity آلیاژهای آهنی را افزایش داده و سبب بهبود مقاومت به خوردگی و اکسیداسیون شده که سبب تمایز این گروه‎های آلیاژی از آلیاژهای دیگر می‎شود، بنابراین فولادهایی با مقدار 10 تا 12 % کروم بعنوان فولادهای زنگ نزن معرفی شده اند. دسته بندی فولادهای زنگ نزن  بر مبنای اختلاف در ساختار و ترکیب شیمیایی آنها بوده که بر این اساس به پنج گروه اصلی زیر تقسیم می‌شوند:

  1. فولاد زنگ‌ نزن آستنیتی ( سری 300) : مهمترین دسته فولادهای ضدزنگ که 80% بازار را به خود اختصاص داده است. این دسته مقاومت بسیار زیادی نسبت به خوردگی در شرایط مختلف دارد. نیکل یکی از عناصر مهم آلیاژی در این دسته است که پایدارکننده فاز آستنیت می باشد. از جمله فولادهای سری 300 که در ساخت بیلوز اتصالات آکاردئونی مورد استفاده قرار می گیرد می توان به     AISI 304 , AISI 316 , AISI 316L , AISI 321 , AISI 309 نام برد.
  2. فولاد زنگ‌ نزن آهنی یا فریتی ( سری 400 ) : عمده عنصر آلیاژی در این استیل کروم است که خاصیت مقاومت به خوردگی در فولاد را بالا می برد و پایدار کننده فاز فریت است. درصد کروم در این استیل ها بین 12 تا 17 متغییر است و در طبقه بندی فولادهای پرآلیاژ قرار می گیرد. فولادهای زنگ نزن فریتی نسبت به فولادهای آستنیتی کاربرد محدودتری دارند زیرا شکل‌پذیر نیستند و قابلیت جوشکاری ضعیفی دارند.
  3.  فولاد زنگ نزن مارتنزیتی: در تولید این دسته از فولادهای زنگ نزن، مرحله سردکردن اهمیت بالایی دارد. از جمله خواص این فولادها، مقاومت به سایش بالا، استحکام و سختی بالا و ضد خوردگی است.
  4. فولاد زنگ‌ نزن آستنیتی-فریتی  ( داپلکس ): فولاد داپلکس به طور همزمان ویژگی های فولادهای آستنیتی و فولادهای فریتی را داراست. بنابراین در شرایطی که به خواصی همانند استحکام، انعطاف پذیری و نرمی نسبی احتیاج باشد، فولاد داپلکس گزینه خوبی است. این فولاد ضد زنگ در مقایسه با فولاد آستنیتی تقریبا دو برابر استحکام دارد.  همچنین در مکان هایی که سیال کاری آب دریا باشد ( خوردگی کلرایدی وجود داشته باشد) فولاد داپلکس به دلیل مقاومت بالا در برابر ترک ناشی از خوردگی توسط کلراید قابل استفاده است. در ساخت  رینگ های خلا در اتصالات لاستیکی در صورتی که سیال کاری آب دریا باشد می توان از داپلکس استفاده کرد.
  5. فولاد زنگ‌ نزن رسوب سختی

 

انواع خوردگی در فولادهای زنگ نزن : 

خوردگی را می توان به روشهای مختلف طبقه بندی نمود. برای تشخیص نوع خوردگی در اکثر موارد چشم غیر مسلح کافی است. در بین انواع خوردگی می توان 5 نوع  منحصر به فرد را برای فولادهای زنگ نزن بیان نمود، لیکن تمام آنها کم و بیش وجه تشابهی دارند. این 5 نوع عبارتند از:

  1. خوردگی شیاری (Crevice Corrosion )
  2. حفره دار شدن (Pitting )
  3. خوردگی بین دانه ای(Intergranular Corrosion)
  4. خوردگی تنشی(Stress  Corrosion Cracking)
  5. خوردگی سایشی(Erosion Corrosion)